Ar kada pagalvojote, kokį kelią reikėjo nueiti baldui, kol jis įgavo savo formą, spalvą bei kontūrus?
Tai štai papasakosime Jums trumpą istoriją apie medinio gaminio kelionę: pradedant nuo nukirsto medžio ir baigiant tortine ant Jūsų stalo.
Kiekvienas medinis baldas prasideda nuo rąsto, kuriam mažiausiai 70 – 100 metų. Dažniausiai tą šimto metų rąstą perkame iš senolių, nes palaikę medį savo sandėliukuose pusę amžiaus, jie nusprendžia jį parduoti. Taip darome dėl dviejų priežasčių:
1.   Stegiamės kuo mažiau prisidėti prie masinio miškų kirtimo. Mums svarbi gamta, jos saugojimas.
2.  Mediena, pirkta iš žmogaus jau savaime turi istoriją, yra dar jaukesnė ir šiltesnė. Nežinau, tai tik sutapimas ar ne, bet nuvažiavus pasiimti medienos, dažniausiai išgirstame dar ir paties savininko gyvenimo istoriją.
Taigi, nusipirkę tokių ypatingų medienos rąstų, vežame į lentpjūvę, kur jie bus supjauti į lentas. Vėliau medieną vežame džiovinti. Tai trunka maždaug dar 6-8 savaites. Ir tik tada, kai kvepiančias medžio lentas parsivežame iš džiovyklos į savo dirbtuves, jau galima pradėti gaminti. Čia medžio lentos keliaus pro obliavimo, profiliavimo stakles, kai kurios bus glaudžiai suklijuotos į stalo kojas, stalviršius, tuomet bus šveičiama, gręžiamos angos, vėliau alyvuojama, lakuojama, dažoma ir tik tada medienos gaminys patenka į Jūsų rankas.
Galbūt todėl medis yra toks šiltas ir jaukus namuose: juk tiek nugyvenęs, tiek lietaus, saulės, vėjo ir žmonių matęs bei jų pokalbių girdėjęs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *